Logowanie do platformy:

Platforma jest zintegrowana z usługą Office 365, prosimy logować się za pomocą poświadczeń w domenie usz.edu.pl lub stud.usz.edu.pl korzystając z tego linku:

Zaloguj się

Ogłoszenia dotyczące witryny

Microsoft Learn Challenge: Build Edition

Napisane przez: Konrad Mielko ()


Zanurz się w świecie sztucznej inteligencji. Zdobądź odznakę cyfrową i rozwijaj nowe umiejętności, kończąc jedną z unikalnych kolekcji szkoleń opartych o sztuczną inteligencję. Każde wyzwanie oferuje różnorodne zasoby, które pomogą Ci odnieść sukces, w tym interaktywne wydarzenia społeczności Microsoft Learn, sesje edukacyjne prowadzone przez ekspertów i przydatne zasoby szkoleniowe. Wyzwanie trwa do 21 czerwca 2024 r.

Szczegóły wyzwania

Wyzwanie Microsoft Learn Challenge: Build Edition rozpoczyna się 21 maja 2024 r. o godzinie 16:00 czasu UTC i kończy się 21 czerwca 2024 r. o godzinie 16:00 czasu UTC. Podczas rejestracji w konkursie Microsoft Learn Challenge: Build Edition musisz podać adres e-mail. Dalsze instrukcje dostaniesz na podany e-mail.

Przejrzyj wyzwania i zarejestruj się tutaj

Microsoft Build zrzesza programistów, przełomowców w branży i najnowocześniejszych technologów.

Promocja wydawnictwa Securitum dla studentów

Napisane przez: Konrad Mielko ()

Szanowni Studenci,
zachęcamy do skorzystania z kodu rabatowego 10% w wydawnictwie Securitum, częściej znanego z blogu o cyberbezpieczeństwie: Sekurak.pl - zachęcamy do regularnego czytania 😄

Adres sklepu online: ksiazka.sekurak.pl
Kod rabatowy: stud-10

Microsoft Learn AI Skills Challenge

Napisane przez: Konrad Mielko ()

Ucz się i rozwijaj niezbędne umiejętności AI dzięki wyzwaniu Microsoft Learn AI Skills Challenge

Firma Microsoft w swoich popularnych wyzwaniach (Skills Challenge) od 17 lipca do 14 sierpnia 2023 roku udostępniła serię szkoleń związanych ze sztuczną inteligencją. Jest to okazja do zdobycia nowej wiedzy dzięki wciągającej i wyselekcjonowanej zawartości szkoleń z zakresu sztucznej inteligencji w produktach i usługach firmy Microsoft. Po ukończeniu wyzwania otrzymasz odznakę Microsoft Learn AI Skills Challenge i certyfikat ukończenia. W miarę postępów w wyzwaniach będziesz mieć szansę na poznanie dodatkowych doświadczeń dostosowanych do Twoich preferencji i celów edukacyjnych.

DOSTĘPNE BĘDĄ 4 WYZWANIA, PODZIELONE TEMATYCZNIE:

 1. Wyzwanie uczenia maszynowego

  Uczenie maszynowe jest podstawą sztucznej inteligencji, a wiele nowoczesnych usług zależy od predykcyjnych modeli uczenia maszynowego. Dowiedz się, jak używać usługi Azure Machine Learning do tworzenia i publikowania modeli bez pisania kodu. Zapoznasz się również z różnymi narzędziami deweloperskimi, których można używać do interakcji z obszarem roboczym.
  Link do wyzwania i zapisów.

 2. Wyzwanie związane z usługami kognitywnymi

  Azure Cognitive Services to elementy składowe funkcji AI, które można zintegrować z aplikacjami. Dowiesz się, jak aprowizować, zabezpieczać i wdrażać usługi kognitywne. Za pomocą tego narzędzia można tworzyć inteligentne rozwiązania, które wyodrębniają znaczenie semantyczne z tekstu i obsługują typowe scenariusze wizji komputerowej.
  Link do wyzwania i zapisów.

 3. Wyzwanie związane z operacjami uczenia maszynowego (MLOps)

  Operacje uczenia maszynowego (MLOps) stosują zasady DevOps do projektów uczenia maszynowego. Dowiesz się, jak wdrożyć kluczowe koncepcje, takie jak kontrola źródła, automatyzacja i CI/CD, aby zbudować kompleksowe rozwiązanie MLOps, używając Pythona do trenowania, zapisywania i używania modelu uczenia maszynowego.
  Link do wyzwania i zapisów.

 4. Wyzwanie AI Builder

  To wyzwanie wprowadza do AI Builder, uczy tworzenia modeli i wyjaśnia, jak można ich używać w Power Apps i Power Automate. Dowiesz się, jak tworzyć tematy, niestandardowe jednostki i zmienne w celu przechwytywania, wyodrębniania i przechowywania informacji w bocie.
  Link do wyzwania i zapisów.

Po ukończeniu co najmniej jednego z czterech kwalifikujących się wyzwań przed 14 sierpnia otrzymasz odznakę wyzwania Microsoft Learn AI Skills i certyfikat ukończenia. Zostaną one dostarczone na adres e-mail powiązany z profilem Microsoft Learn.


Brak dostępu do usług - 10.05.2023

Napisane przez: Konrad Mielko ()

Szanowni Państwo,

w dniu 10.05.2023 r. (najbliższa środa) w godzinach popołudniowych (od 15:00 do 20:00) nastąpi przerwa w działaniu *wszystkich* usług informatycznych Uczelni. W tym czasie wykonana zostanie obowiązkowa kontrola wyłączenia przeciwpożarowego zasilania w budynku Rektoratu, gdzie znajduje się jedna z głównych serwerowni Uniwersytetu Szczecińskiego.

W szczególności funkcjonować w tym czasie nie będą:

- wszystkie strony internetowe Uczelni w domenie „usz.edu.pl” (m.in.: Strona Głowna usz.edu.pl, Strony wydziałowe oraz jednostek ogólnouczelnianych)

- wszystkie systemy i aplikacje Web (takie jak: System Prodziekan, E-ProDziekan, ERK, system Egeria Edukacja, wewnętrzny system Intranet czy system BOP)

- całą platforma e-learningowa (e-studia.usz.edu.pl)

- dostęp do usługi VPN (w tym do serwerów do pracy zdalnej Egeria-RDS)

- dostęp do sieci Internet (przewodowy i bezprzewodowy we wszystkich obiektach US)

Za wszelkie niedogodności z tego tytułu przepraszamy!

Z wyrazami szacunku
Rafał Mikulak
Kierownik Sekcji Infrastruktury
Uczelniane Centrum Informatyczne


Student Summit - Accelerate Your Career in Tech

Napisane przez: Konrad Mielko ()

Co to jest Szczyt Uczniów?

Czy eksplorujesz karierę w dziedzinie technologii? A może chcesz przyspieszyć karierę techniczną? Chcesz wiedzieć, co "dzień w życiu" jest naprawdę jak przed rozpoczęciem nurkowania? Możesz też zapoznać się z umiejętnościami potrzebnymi do sukcesu? Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz studia na studiach lub jesteś doświadczonym profesjonalistą ciekawym taktycznych kroków potrzebnych do przyspieszenia kariery, Microsoft Student Summit pomoże Ci odkryć, jak zdobyć wiedzę na temat dzisiejszej najnowocześniejszej technologii potrzebnej do swojej kariery.

21 marca 2023 r.

Więcej informacji: Szczyt studentów — rozpoczynanie i przyspieszanie kariery w technologii - Events | Microsoft Learn

Prace serwisowe

Napisane przez: Konrad Mielko ()

W środę (08.03.2023 r.) w godzinach 6.00-9.00 platforma będzie nieczynna - prace konserwacyjne w serwerowni. Prosimy w tych godzinach o nie korzystanie z platformy.

Prace serwisowe

Napisane przez: Konrad Mielko ()

Szanowni Państwo,

na dzień 16.02.2023 (czwartek), w godzinach 7:00-9:00 przewidziane są prace serwisowe - platforma w tym terminie nie będzie dostępna lub praca w niej może być uciążliwa. Za utrudnienia przepraszamy, UCI. 

Prace konserwacyjne w serwerowni

Napisane przez: Konrad Mielko ()

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, iż dnia 9 listopada 2022 r. (środa) w godzinach 14:00-18:00 platforma będzie nie czynna z powodu prac konserwacyjnych w serwerowniach US. Proszę o nie korzystanie z platformy w tym czasie - możliwa utrata danych.

Konrad Mielko

Zniżki na sprzęt Apple

Napisane przez: Konrad Mielko ()

Pierwszy tydzień  roku akademickiego za nami! Zasady zaliczeń przedmiotów znane? Sala wykładowa odwiedzona? 🧐😉

Mamy dla was świetną wiadomość na  początek semestru! 😎

Dzięki współpracy Samorządu Uniwersytetu Szczecińskiego z iStudies - oficjalnym programem ambasadorskim marki Apple, studenci naszej uczelni otrzymują specjalną ofertę rabatową w sklepie www Cortland 🤩. A to nie wszystko! Zniżki łączą się z obowiązującą już ofertą edukacyjną 🥳🥳.

Rabaty od Cortland: 👇👇👇

- Mac, MacBook 🖥️  do -10% (w tym zniżka edu)

- iPad 👩🏻‍💻  do -9% (w tym zniżka edu)

- iPhone i Apple Watch 📱 -2%

- Akcesoria Apple🖱️  -5%

- Beats 🎧  -3%

Aby skorzystać z dodatkowych zniżek, wystarczy przy zakupie zarejestrować konto na e-mail studencki (w domenie usz.edu.pl) - dotyczy to też pracowników uczelni. Zniżka nalicza się automatycznie i łączy się ze zniżkami edukacyjnymi.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie:

➡️ http://www.istudies.pl

oraz na oficjalnych profilach programu iStudies na Instagramie i TikToku:

➡️ @cortland_istudies


Hackathon

Napisane przez: Konrad Mielko ()

Centrum Inicjatyw Gospodarczych zaprasza na wyjątkowy Hackathon, który odbędzie się 5 i 6 listopada w Centrum Kultury Studenckiej “Kreślarnia” w Koszalinie. To wydarzenie inne niż wszystkie, które łączy nowe technologie i pokazuje Ci jak przełożyć pomysły na działający biznes. Więcej informacji: https://uci.usz.edu.pl/hackathon-w-koszalinie/

Starsze tematy...